Armády

SVOBODNÉ NÁRODY STŘEDOZEMĚ

Gondor

Princ Ëarnur připlul s velkou flotilou do Šedých přístavů a vytáhl se spojenci do Arnoru aby zničil Černokněžného krále, jež se mezitím usídlil ve Fornostu. Princův oddíl prošel ohněm bojů téměř nepoškozen: naopak, tvrdé boje jen utvrdily jejich rozhodnost.

Oděni jsou jako válečníci vrcholného středověku. Jejich zbrojné kabátce ale mají šosy. Tyto kabátce mají černou barvu s motivem bílého stromu.

Gondořané musí mít minimálně prošívku a kovovou helmu, u střelců postačí prošívka a batvat.

Návod a inspiromat pro Gondorské vojáky

Arnor a Lossothové

Arvedui vede zbídačelé zbytky kdysi tak mocné armády. Jejich vybavení je o něco zastaralejší a méně kvalitní než vybavení gondorských, jejich zelené kabátce a vesty pokryté krví a mnozí z nich stále musí nosit obvazy. Jejich těla byla téměř zničena – ale jejich duch je stále silný. Mají stále úkoly, které je třeba splnit a korunu, které slouží.

Úděl krále a jeho rozhodnost přilákal i několik bojovných Lossothů. Mladí lovci a lovkyně kteří chtějí prokázat svou hodnotu, staří, kteří nemají co ztratit a kdokoliv mezi tím. Oděni v kožešiny a vyzbrojeni harpunami a podobnými zbraněmi jsou arnorským důležitými spojenci.

Barvou Arnoru je zelená a to zejména v tmavších odstínech.

Návod a inspiromat pro muže z Arnoru a Lossothy

Svobodné národy

Glorfindel padl – a elfové i hobité vyrazili do země Lossothů rozptýleni a bez vůdce. Až po cestě se přidal k ustupující armádě oddíl trpasličích válečníků. Jejich kapitán se přirozeně stal velitelem této nesourodé armády a společně slouží koruně Arnoru, koruně svých spojenců. Nic jiného jim ani teď už nezbývá.

Elfové mají nablýskané kyrysy a zdobné oděvy a hobití lukostřelci mají ve vybavení pouze několik prošívanic a železných klobouků (vezměte si ale prosím boty!). Trpaslíci jsou zakutí v železe a řádně vousatí.

Inspiromaty a návody pro trpaslíky a jejich elfí a hobití spojence

ŘÍŠE ANGMAR A JEJÍ SPOJENCI

Vyvolení Černokněžného krále

Zrádní arnorští šlechtici, lidé, kteří propadli příslibu kouzel, padlí Númenorejci i ti nejlepší ze skřetů obdrželi obzvláštní požehnání Černokněžného krále. Jejich zbroje, kabátce i doplňky nesou jeho značku, jejich tváře často kryjí masky a runy temného jazyka. Jsou vybavení tím nejlepším, co může Angmar nabídnout: a jsou ze všech armád také zdaleka nejlépe organizovaní.

Vyvolení musí mít minimálně prošívku a kovovou helmu, u střelců postačí prošívka a batvat.

Jak tvořit a jak by měli vypadat Vyvolení Černokněžného krále se dočtete zde

Vrchovci

Kmeny Vrchovců se spojili s Černokněžným králem pro zvětšení svých držav a aby mohli z Arnorských udělat otroky: a obojí jim jejich pán splnil. Jeden z jejich náčelníků teď žene svůj kmen za králem Arveduiem – a věří, že pokud svému pánu přinese korunu Arnoru, bude třeba jmenován arnorským králem on. 

Kmen tradičně kostkované kalhoty, kostěné ozdoby a kožešiny. Pokud se mezi nimi najde zbroj, tak se jedná zpravidla o nějakou ukradenou na bojišti.

Návod a inspiromat pro hrdé syny Vrchoviny

Skřeti

Na pokyn Černokněžného krále se do pole vydávají i skřeti, ač jsou menší a často i slabší a zbabělejší než lidé. Hnáni strachem ze svého pána dovedou být velmi nebezpeční. Skřeti chtěli plenit Arnor – a toho se jim dostalo požehnaně. Na cestu ve stopách krále Arveduiho ale vyrazil nejslabší ze skřetích kmenů – ostatní ho zkrátka odstrčili od plenění a donutili jít. Pro náčelníka se jedná o trestnou výpravu: když neuspěje, čeká ho i s celým kmenem vyhnanství.

Tato strana má povinnou masku na obličej!

Jak na kostým správného skřeta

 

NEZAŘAZENÍ

Místní hotovost

V Arnorském království žije i spousta obyčejných lidí. A když je válka, tak si brání své domovy a ač chudí nevojáci, přidají se k šikům Arnorského krále. Avšak, někteří se nechají snadno zastrašit. A tak je možné se s nimi setkat i ve službách Černokněžného krále. Kde jsou sice z donucení, či temnými kouzly omámení, ale bojují. Místní hotovost jsou obyčejní lidé z okolí, vyzbrojeni tím co našli doma, nenosí moc kovové zbroje, pár z nich má helmu. Před začátkem hry budou na místě rozdělení k jednotlivým armádám, podle počtu lidí v nich. 

Co na sobě nosí Místní hotovost?