Armády

Svobodné národy Středozemě

Gondor

Princ Ëarnur připlul s velkou flotilou do Šedých přístavů a vytáhl se spojenci do Arnoru aby zničil Černokněžného krále, jež se mezitím usídlil ve Fornostu. Oděni jsou jako válečníci vrcholného středověku. Jejich zbrojné kabátce ale mají šosy. Tyto kabátce mají černou barvu s motivem stromu.

Návod a inspiromat pro Gondorské vojáky

Arnor

Po staletích odporu padla Království Arnoru před rokem definitivně pod nadvládu Angmaru a z jejich profesionálních armád příliš nezbylo. Svou výstrojí připomínají vojska z 12-13. století. Vždy se snaží ukázat svou příslušnost k národu pomocí zbrojných kabátců a vest přes zbroj. Barvou Arnoru je zelená a to zejména v tmavších odstínech.

Návod a inspiromat pro muže z Arnoru

Svobodné národy

Shromážděny pod praporem Glorfindela pochodují různorodí elfové z Šedých přístavů a dokonce několik hobitů. Elfové mají nablýskané kyrysy a zdobné oděvy a hobití lukostřelci mají ve vybavení pouze několik prošívanic a železných klobouků (vezměte si ale prosím boty!)

Inspiromaty a návody pro elfí a hobití spojence

Říše Angmar a její spojenci

Lidé z Carn-dûm

Jsou elitními válečníky Angmaru a proto jejich král neváhal a vyzbrojil je tím nejlepším co mu temní kováři mohli ukovat. Vzhledem mohou připomínat vzdálené nůmenorejské zbroje, ale tváře jim zakrývají nelidské masky. Po porážce Arnoru jejich řady rozšířili i zrádní Arnorští šlechtici, kteří si oblékli jejich černý háv a nasadili masku.

Jak tvořit a jak by měli vypadat muži z Carn-dûm

Vrchovci

Kmeny Vrchovců se spojili s Černokněžným králem pro zvětšení svých držav, ale zatím se jim dostalo pouze krveprolití. Ze svých náčelníků si vyvolili svého krále. Jeho muži nosí tradičně kostkované kalhoty, kostěné ozdoby a kožešiny. Pokud se mezi nimi najde zbroj, tak se jedná zpravidla o nějakou ukradenou na bojišti.

Návod a inspiromat pro hrdé syny Vrchoviny

Skřeti

Na pokyn Černokněžného krále se do pole vydávají i skřeti, ač jsou menší a často i slabší a zbabělejší než lidé. Hnáni strachem ze svého pána dovedou být velmi nebezpeční. Skřetí kapitán vede tento různorodě vystrojený šik a hodlá s ním vyplenit celý Arnor.

Tato strana má povinnou masku na obličej!

Jak na kostým správného skřeta